preloader
Szukasz mebli robionych na zamówienie ? Zapoznaj się z najszą ofertą

Usługi stolarskie

Usługi stolarskie

Oferujemy również profesjonalne usługi stolarskie min.:

– stopnie schodowe: wykonujemy stopnie schodowe na konkretne zamówienie klienta z drewna dębowego, bukowego, jesionowego, sosnowego,

– schody – drewniane, obłogowane, na konstrukcji samonośnej lub nakładane na beton,

– wszelkiego rodzaju meble z płyty laminowanej, płyty MDF fornirowanej, litego drewna oraz meble biurowe,

drzwi wewnętrzne – drewniane, fornirowane lub obłogowane na konkretne zamówienie klienta,
– fronty kuchenne z litego drzewa, również fornirowane,
– cyklinowanie
– parkiety
– podłogi

Wykonujemy również usługi montażu drzwi wewnętrznych, układania, cyklinowania oraz malowania parkietów.

Stolarz śląsk i Katowice
Stolarz Katowice
Usługi stolarskie Katowice
Stolarz Sosnowiec

Stolarz - mistrz obróbki drewna

Stolarz w Katowicach - jakie ma zadania ?

W rękach stolarza drewno nabiera kształtów i znaczenia. Wyobraźnia przestrzenna, poczucie estetyki, zdolności manualne i artystyczna dusza to bardzo ważne cechy stolarza. Spod jego rąk wychodzą drewniane dzieła zlecone oraz własne. Znajomość maszyn i ich obsługa pozwala mu na szybszą produkcję wyrobów drewnianych i drewnopochodnych.

Czym zajmuje się stolarz / firma stolarska ?

Stolarstwem zajmują się mężczyźni oraz kobiety. Nie zdziwmy się zatem, gdy zamówiony przez nas stolarz w Katowicach okaże się płcią piękną. Osoby wykształcone w zawodzie stolarza są bardzo sprawne fizycznie z dużą wyobraźnią przestrzenną. Znają się na rysunku technicznym, który jest punktem wyjściowym przyszłego gotowego wyrobu. Bezbłędne odczytanie projektów graficznych pozwala idealnie odtworzyć przedmiot z drzewnego materiału.

Posługując się narzędziami i maszynami, do obowiązków stolarza należy również ich konserwacja oraz naprawa. Musi zatem znać nie tylko rodzaje drewna i materiały drewnopochodne, by ich ze sobą nie pomieszać. Konieczna jest również znajomość budowy maszyn i urządzeń mu powierzonych.

Jakie usługi stolarskie świadczy stolarz w firmie stolarskiej?

Jeżeli otworzy własny zakład stolarski, może świadczyć usługi, w szeroko pojętym stolarstwie, we własnym zakresie. Może być firmą jedno lub kilkuosobową. W zakres usług firmy stolarskiej wchodzą nie tylko produkcja mebli, ale także prace wykończeniowe np. przy budowie domu (podłoga, schody, balustrady, okna z drewna).

Do zadań stolarza zalicza się również wszelkie naprawy związane z drewnianymi przedmiotami. Naprawia więc drewniane wyroby oraz zajmuje się ich renowacją. Fachowość tego zawodu upoważnia stolarza do konserwacji mebli zabytkowych.

Meble zabytkowe i antyki

Antyki były zbudowane w zupełnie innej technologii aniżeli dzieje się to obecnie. Dlatego przy ich renowacji stolarska firma posługuje się zupełnie innymi metodami. Takimi, jakie były obowiązujące w latach, w których zabytkowy przedmiot został wykonany.

Znajomość rodzajów drewna jest tutaj bardzo pomocne. Dzięki temu stół z drzewa hebanowego będzie miało wymienioną spróchniałą nogę na taką samą. Wymiana nogi hebanowej na nogę np. olchową to byłoby wielkie nieporozumienie.